Friday, Jan 18th

Son Gncelleme:07:29:41 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Yıldız Kızlar Futbolda Soyaspor Gençlik Üst Turda

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

Türkiye Yıldız Kızlar Futbol Finalleri Ordu ayağı bugün oynanan maçlarla tamamlandı. Final mücadelesi Rusumat-4 ile Soyaspor Gençlik arasında oynandı. Mücadeleyi 2-0 kazanan Soyaspor Gençlik adını bir üst tura yazdıran takım oldu.

 

Yıldız Kızlar ve Genç Kızlar Türkiye Şampiyonaları, Yıldız Kızlar kategorisinde 92 takımın katılımıyla 3’erli ve 4’erli gruplardan oluştu. Tek devreli lig usulüne göre oynanan maçların sonunda birinci olan takımlar 1.Eleme Turunda mücadele etmeye hak kazandılar.

Yıldız Kızlar Ordu Grubunda 3 takım mücadele etti. Rusumat-4, Soyaspor Gençlik ve Fatsa Dumlupınarspor arasında oynanan grup maçlarında rakiplerine üstünlük sağlayan Özcan Türkmen Hoca’nın takımı Soyaspor Gençlik 1.Eleme Turuna yükseldi.

01.01.2002 ile 31.12.2004 doğumlu lisanslı futbolcuların oynadığı müsabakalar 35 dakikalık 2 devre şeklinde nizami sahalarda 4 numaralı top ile oynandı. Müsabakalarda en fazla 7 yedek futbolcu yer alırken, takımlar 5 oyuncu değiştirme hakkına sahip oldular.

Ordu Grubunda Soyaspor birinci

Ordu Grubunda mücadele eden 3 takımdan Soyaspor Gençlik rakiplerini mağlup ederek grup birincisi oldu. Turnuvanın ilk maçında Rusumat-4 karşı karşıya geldiği Fatsa Dumlupınarspor’u 2-0 mağlup etti. Grubun ikinci karşılaşmasında Soyaspor Gençlik sahaya bayan yöneticisiz gelen Fatsa Dumlupınarspor karşısında maçı 3-0 hükmen galip bitirdi.

Grubun son maçında Soyaspor Gençlik, Rusumat-4 ile Karşıyaka 1 Nolu Sahada kozlarını paylaştılar. Karla kaplı zeminde bugün oynanan maçta Soyaspor Gençlik, Rusumat-4 takımını 2-0 mağlup etti ve grup birincisi olarak adını 1.Tur elemelerine yazdırdı.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.