Friday, Jan 18th

Son Gncelleme:07:29:41 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Kışla “Başarı bizim için bir adım atmaktı, attık”

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

TFF Kadınlar 3. Lig 5. Grup’ta mücadele eden Ünye Gücü Futbol Kulübü Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, “Kadınlar liginde bulunmak, orada maçlara çıkmak, Ünye’de kadın futbolunu gündeme taşımak bizim amacımızdı. Bu noktada başarı soranlara ancak şunu diyebilirim; başarı bizim için adım atmaktı, biz o adımı attık” dedi.

 

Ünye Gücü Futbol Kulübü Kadın Futbol Takımı, 30 Aralık 2017 Cumartesi günü oynanması gereken, ancak 3 Ocak 2018 Çarşamba gününe ertelenen Samsun Gülizar Hasan Yılmaz Spor Lisesi maçına Ünye Şehir Stadı’nda antrenman yaparak hazırlanıyor.

Takımın Teknik Sorumlusu Muhammet Kışla, takımın gidişatı ve hedeflerine ilişkin basına yaptığı açıklamada,  kadın futbolunda yer alarak Ünye’de kadın futbolu konusunda gündem oluşturarak başarı sağladıklarını söyledi.

3 Maçı da kaybettik, ama...

Ligde oynadıkları üç maçın sonuçlarını değerlendiren Muhammet Kışla, “Sporseverlerimiz maç sonuçlarımızı merak ediyor ve sonuçlar üzerinden bize sorular soruyorlar. Bu güzel bir gelişme. Ligde 3 maç oynayıp 3’ünü de kaybettik. Lige Soyaspor yenilgisi ile başladık. Sonra oynadığımız Dumlupınarspor karşısında özellikle ikinci yarı iyi bir oyun ortaya koysak da, istediğimiz oyunu oynamamıza rağmen net gol pozisyonlarını değerlendiremedik. Rakiplerimiz attıkları goller dışında sahada oyun üstünlüğü bulunmadı. Erbaa maçında ilk kez 3 golle buluştuk. Gol siftahını Erbaa’da yaptık. İnşallah galibiyet siftahını da yaparız. Maça oldukça iyi başladık. Maçın hemen başında net pozisyonlarımız oldu, atamadık. İlk yarı savunma ve bireysel hatalarda iki gol yedik. İkinci yarıya golle başladık. Ardından beraberlik golünü ararken yine bireysel savunma hatalarından kalemizde üst üste iki gol daha gördük. Bu gollerden sonra sahada demoralize olan bizdik. Oyun konsantrasyonumuz bozuldu, ancak oyuna sonradan attığımız oyuncularımızın da katkısıyla rakip kalede iki gol daha bulduk. Son dakikalarda beraberlik ve hatta galibiyeti kaçıran taraf olduk. Dikkatli ve konsantrasyon kaybı yaşamadan, oyun disiplininden kopmadan oynamamız gerekiyor. İlk yarıda son üç maçımızı grubumuzun en güçlü ekipleriyle yapacağız. Bu maçlardan puan çıkarmamız sürpriz olur. Ama futbol bu, neyin ne zaman ne getireceğini bilemeyiz.” dedi.

Muhammet Kışla, kulüp olarak öncelikli hedeflerinin Kadınlar Ligi’ne girmek olduğunu ve bunu başardıklarını, Ünye’de Kadın Futbolunu sporseverlerle buluşturduklarını vurgulayarak, şunları söyledi:

“Ligde saha skorları noktasında bir başarı ve başarısızlık aramak henüz doğru değil. Çünkü biz Ünye Gücü FK olarak Kadınlar Ligi’nde bulunmak, orada maçlara çıkmak, Ünye’de kadın futbolunu gündeme taşımak amacındaydık. başarı bizim için adım atmaktı, biz o adımı attık. Ünye Gücü FK Kadın Futbol Takımını bu açıdan değerlendirirsek, şu an ligde mücadelemizi sürdürüyoruz. Ligde bulunma amacımızın farklı farklı gerekçeleri var. Hali hazırda ben kulübün teknik sorumlusu ve aynı zamanda bir yöneticisi olarak burada adeta bir istasyon, bir laboratuar çalışması yapıyoruz. Bakacağız, hedeflediğimiz hangi neticeleri ne oranda gerçekleştirmişiz. Ligi nerede bitireceğimizle ya da saha skorlarıyla alakalı konular bizim için şu an ikinci planda. Önceliklerimiz var ve bunun merkezinde de kulübümüzde spor yapan genç kızlarımız var. İnşallah bu önceliklerimizi bir başarı ölçeğine, tartısına çıkartabiliriz.”

Soyunma odaları kadın futbol liglerine yakışmıyor

Kadın Futbolunda saha şartlarının zorluğunun yanı sıra soyunma odalarının durumuna dikkat çeken Teknik adam Muhammet Kışla, “Erbaa Gençlikspor deplasmanında soyunma odasının durumuna dikkat çekmek istiyorum. Türkiye’de kadın futbolunu yönetenlerin bu tesislerden acaba haberleri var mı, soyunma odalarını gelip gördüler mi? Genç kızlarımıza verilen değer bu kadar mı? Sahalar konusunda ihmalleri geçtik. Kızlarımızı temiz, hijyen ve geniş soyunma odalarında ağırlasak kimin karnı ağrır anlamıyorum. Bu konularda bundan sonra gittiğim her yerde özellikle soyunma odalarının durumuna dikkati çekecek bir takım paylaşımlar yapacağım.”dedi.

Kışla, devre arasında takıma 3 futbolcunun katılacağını belirterek, “Yeni futbolcular takımı sürükleyecek kapasitede olan oyuncular, belki de bu arkadaşlarla da kazanmaya başlayacağız.” diye konuştu.

SPOR AKSİYON

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.