Sunday, Jun 16th

Son Gncelleme:05:41:14 PM GMT

SPOR AKSIYON'DASINIZ:

Sinop’ta kazanmamız şart!

Kullanıcı Değerlendirmesi: / 0
ZayıfMükemmel 

İki haftayı geride bıraktık, ikide iki yaptık. Başlangıç güzel oldu, doğrudur. Buraya kadar tamam, ancak esas mesele bundan sonra başlıyor. Daha hiçbir şey görmedik. O nedenle önümüzde bizi bekleyen 4 hafta var ki asıl bomba burası.

 

İlk iki hafta oynadığımız rakiplerimizin ligde iddialı bir fotoğraf ortaya koymadıkları gerçeğinden hareketle bizim için asıl mücadelenin bu hafta başlıyor olduğunun altını çizelim.

Sinopspor maçı bu 4 haftalık sürecin anahtar kelimesi. Orada asla kaybetmek yok, kazanmamız şart. Beraberlik züğürt tesellisi olur, biz Züğürt Ağa değiliz, şampiyonluk cümlesi ağzımızdan çıktıysa da hiç değiliz. Sinop’ta kazanırsak çok şey kazanır, 2 ya da 3 puan kaybedersek çok şey kaybederiz. Ha lig uzun süreç, köprünün altından çok sular geçer, telafi ederiz falan beyanlar bizim ağzımıza yakışmaz. Geçen sezondan bunu tecrübe ettik, lig öyle sanıldığı kadar uzun değil. Kütüğü önüne katan, sel gibi akan bu işi bitiriyor. Geçen sezonun şampiyonu Fatsa Belediyespor liderliği 4.Haftada ele geçirdi, bir daha da bırakmadı, öyle de neticeye ulaştı.

Esasında her maça böyle bir motivasyonla çıkmalıyız, çıkacağız da. Bize yakışan budur. Sinopspor maçından 3 puanı cebe indirirsek hemen sonrasında oynayacağımız Çarşambaspor maçında 4’te 4 yapma şansımız oldukça yüksek. Neden mi? Çankırıspor maçındaki taraftarı, tribünü hep beraber gördük. Tribündeki taraftar sayısını, Sinopspor maçından 3 puanla döndükten sonra içeride oynayacağımız Çarşambaspor maçında ikiye katlama olasılığımız oldukça yüksek. Şehri bir anda havaya sokarız ki o taraftar kitlesinin Çankırıspor maçında 90 dakika takımı nasıl ateşlediğini gördük. Maç sonunda takımla taraftarın nasıl bütünleştiğine şahit olduk.

Sinop’tan alınacak 3 puan sonrası Yeni Amasyaspor deplasmanı ve iç sahada oynayacağımız Yozgatspor 1959 FK maçları çok farklı bir konuma oturacaktır. Bizim için bu iki maçın boyutu çok çok farklı. İşte biz bu maçların kapısını açacak anahtar Sinopspor maçıdır. O nedenle orada kazanmamış şart. Aksi durumda oluşacak bir stres ortamı zincirleme puan kayıplarına neden olabilir.

Sinopspor, bizim kupa maçında oynadığımız kadrosuyla mücadele etmiyor. Şu an her takımı zorlayabilecek sürprize açık bir takım. Ligin en tehlikeli takımlarından bir tanesi. Çok ama çok dikkatli olmak zorundayız. Kolay bir maç olmayacak. Ünye 1957 Spor’a son iki maçının ışığında baktığımızda biraz daha agresif, rakibi ısıran, orta alanda ve önde rakibe çok daha basan bir formatta olmamız gerekiyor. Savunmamızın özellikle kontra ataklarda geri dönüşlerine dikkat etmemiz elzemdir. Pas oyunu konusunda biraz daha efektif olmalıyız. İsim isim söylememize gerek yok, her an skoru değiştirecek kalitede oyuncularımız var. Biraz daha takım oyunu diyorum biraz daha. Bunlara çok temas etmemize gerek yok, teknik ekip de gördü. Oyun geçişlerimizde istediğimiz verimliliğe ulaşırsak ki özellikle savunmadan hücuma geçişlerde çeşitliliği artırırsak bunu skora yansıtırız. Bu noktada orta alandaki kilit oyuncuların çok çabuk ve doğru tercihler yaparak topu servis etmeleri şart. Oyun geçişlerinde en önemli kriter takım boyunun 20-22 metre olmasıdır. Özellikle de atak sonlandıramadan kaptırılan toplarda rakip kontraya çıkarken takım halinde topun arkasına geçip doğru pozisyonu almak durumundayız. Hücuma çıkarken rakibin en zayıf olduğu bölgeye ya da oyuncunun üzerine oynayıp savunma halinde de rakibin en zayıf oyuncusunu serbest bırakarak rakibin en etkili oyuncularının oyun kurmasını engellemeliyiz. Bu işin teknik detayı ki takımımızın iki maçını izledikten sonra şu şöyle bu böyle diye eleştirmek yerine nasıl olmamız gerektiğine vurgu yapmak istedim.

Şehir burada, taraftar burada. Sinopspor maçından başımız dik dönelim yeter. Gerisi gelir inşallah. Her şeyden önce birlik ve beraberliğimizi sağlamak zorundayız. Buna da ihtiyacımız var.

Muhammet KIŞLA

Bu e-posta adresini spambotlara karşı korumak için JavaScript desteğini açmalısınız

Our valuable member Muhammet KIŞLA-ANALİZ has been with us since Pazartesi, 07 Temmuz 2008.

Telif Hakkı © 2019 SPOR AKSİYON-ORDU'DA SPORUN EN ETKİLİ ADRESİ. Tüm Hakları Saklıdır. Kullanim Kosullari:Iceriklerin kopyalanmasi, web ve basili yayinlar uzerinden yayinlanmasi izne tabiidir. Kaynak gostermek kosulu ile yayinlamak serbesttir.SPOR AKSIYON. Joomla!, GNU/GPL lisansı ile dağıtılan bir Özgür Yazılımdır.